Firma Profili

Özme Tekstil, 1990 yılında hayatına başlamış ve o günden itibaren sürekli büyüyen ve gereksinimlere karşılık veren firma profili ile dikkat çekmiştir. Bugün Özme Tekstil, 350 metrekare kapalı alanda Kesimhanesi ile hizmet veren, markalaşma yolunda önemli aşamalar kaydeden, ayda ortalama 5000 adet mont ve kaban üretebilen bir dev haline gelmiştir.

Özme Tekstil'de siparişler müşterilerin istekleri doğrultusunda, en yüksek kalitede üretilip seri bir şekilde teslim edilmektedir. Üretimin her aşamasına ayrı önem veren Özme Tekstil, dış ticaret bağımlılığını en aza indirmek ve güvenilir, sağlıklı ürün  işleri ortaya koymak için 2001 yılında kendi bünyesi altında “Bir çok tekstil atölyesini”  faaliyete geçirmiştir.

Üretiminde titizlikle davranılan her ürünün, satışı ve buna bağlı olan müşteri memnuniyetinin de en üst seviyede tutulması için Özme Tekstil, başarılı satış stratejileri ve girişimlerinde bulunmuş, insan ilişkilerinin önemini bilen bir firma olarak müşteri memnuniyeti odaklı adımlar atmıştır.

Kurulduğu günden beri sürekli büyüyen ve attığı başarılı adımlarla çalışmalarını hep en üst düzeyde tutarak ilerleyen Özme Tekstil, üretiminin % 60’ını iç piyasaya, % 40’ını ise Dış ülekeler için ihraç etmekte ve ülkemizi hem iç hem de dış pazarda başarılı şekilde temsil etmektedir.


Özme Tekstil gelişen pazar ve dünya koşulları karşısında rekabet gücünü sürekli geliştirip, modern ve son teknolojiyi kullanarak müşterilerinin talep ettiği ürünü; uygun fiyatta, kalitede ve zamanında teslim ederek müşteri memnuniyetini sağlamayı temel ilke olarak benimsemiş, çağın bir adım önünde olan üstün teknolojisi ve üretimiyle hiçbir zaman kalitesinden ödün vermeden, gerçekleştirdiği yüksek kaliteli ürünleriyle her yıl satış rakamlarını artıran bir değer olarak ülkemizin saygın kuruluşları arasındaki yerini en üst sıralardan edinmiştir.